Pokud vás někdo pozve na online schůzku přes Microsoft Teams, ve vašem kalendáři Microsoft Teams se automaticky tato událost objeví. Na její levé straně je šrafování, což znamená, že je to návrh. Pokud s návrhem souhlasíte, pravou myší na návrhu jej potvrďte.
Propojit dva vzdálené počítače pro správu či výuku lze různými způsoby. Pro propojení dvou počítačů s Windows 10 je pravděpodobně nejsnazší používat nástroj Rychlý pomocník (Quick Assist). Rychlý pomocník je bezplatný, nemusí se instalovat a je součástí všech aktuálních verzí Windows 10.
Součástí G Suite je služba Google Meet, která umožňuje skupinové chatování, videokonference (vhodné pro prezentace či výuku) a sdílení obrazovky. Pro používání služby Meet není potřeba nic v počítači instalovat a službou lze najednou propojit až 250 uživatelů. Uživatelé nemusí mít Google účet, stačí jakákoli e-mailová adresa. Používání Meet je velmi jednoduché, pokud jste službu zatím nepoužili, projděte si na krátký návod.
Po připojení z notebooku k internetu přes mobil lze v počítači omezit stahování aktualizací a tím zbytečně nevyčerpávat mobilní FUP. Podívejme se, jak na to.
Naprostou většinu kurzů nabízíme i na dálku přes internet. Nemusíte nikam cestovat, výuka probíhá z poklidu domova nebo vaší kanceláře a pro úspěšné absolvování výuky postačí váš běžný počítač. Vzdělávání na dálku je vhodné pro skupiny i jednotlivce, a to s požadavkem na jakoukoli úroveň kurzů, tedy od základů až po programování.
Článek přináší přehled praktických a často používaných funkcí, na které se nás na školeních Excelu pravidelně dotazujete. Znalost většiny zde uváděných funkcí by měla být samozřejmostí.
Zjištění počtu napsaných slov nebo znaků ve Wordu je velmi jednoduché. Stačí kliknout na stavovém řádku na položku Počet slov. Tím se zobrazí statistika dokumentu, která spočítá nejenom počet slov, ale i znaků (s mezerami i bez), počet řádků, odstavců a pokud chceme, tak i včetně poznámek pod čarou, vysvětlivek a textových polí.
Diagram myšlenkové mapy (angl. brainstroming diagram) slouží ke sběru, organizaci a vizualizaci myšlenek, nápadů, příležitostí či dalších informací. Práce s myšlenkovými mapami má kvantitativní a kvalitativní rozměr. Kvantitativní rozměr práce spočívá v shromáždění dostupného množství informací, kvalitativní pak v třídění, vizualizaci a jejich prezentaci.